Optometrie

Vítáme vás na webu pracoviště optometrie Centra oční péče a estetiky. Naše optometristka, která disponuje VŠ vzděláním z ČVUT v Praze, je vám k dispozici, pokud potřebujete přeměřit dioptrie či předepsat nové brýle. Poskytujeme také kompletní poradenství stran kontaktních čoček včetně nácviku jejich aplikace. Součástí každého měření je bezplatné změření nitroočního tlaku a tloušťky rohovky.

Výhodou této služby jsou velmi krátké objednací lhůty cca do 1–2 týdnů od objednání. Po měření vás naše optometristka také může objednat na lékařské vyšetření k Dr. Štěpánkové (pouze pro pacienty ordinace), pokud ho potřebujete.

Využíváme nejpřesnější digitální měřící techniku od německé společnosti ZEISS. Díky přímému napojení na oční ordinaci Dr. Štěpánkové máme k dispozici širokou škálu speciálního přístrojového vybavení, které daleko přesahuje standardy běžné optometrie a patříme tak mezi nejvybavenější pracoviště tohoto typu v Českých Budějovicích.

Služby optometristky jsou pro pacienty naší oční ordinace ZDARMA

Pro ostatní v ceně 500 Kč, avšak po měření dostanete 500 Kč poukaz do naší oční optiky. Je tedy také ZDARMA.

Co Vás při
měření optometristkou čeká

Na měření dioptrií a předpis brýlí se můžete objednat prostřednictvím jednoduchého webového formuláře (upřednostňujeme), či telefonicky.

Naše optometriska se při prvním pohovoru zeptá na vaši oční anamnézu a u pacientů naší ordinace aktualizuje osobní údaje v databázi. 

Následně provede komplexní měření optických parametrů oka včetně bezplatného zjištění nitroočního tlaku a tloušťky rohovky.

Poté proběhne detailní vyšetření zraku za pomoci mnoha speciálních testů k nastavení optimální brýlové korekce. To vše na digitálním foropteru ZEISS (high-endový speciální přístroj k předpisu brýlí).

Po nastavení optimální brýlové korekce vám optometristka na tabletu odprezentuje současné možnosti různých typů moderních brýlových čoček ZEISS včetně virtuálního pohledu přes „vaše nové brýle“ a doporučí konkrétní typ čočky přímo pro vaše potřeby.

Díky unikátnímu IT systému společnosti ZEISS a propojení pracovišť Centra oční péče a estetiky si poté můžete brýle s doporučenou čočkou ZEISS nechat zhotovit v naší oční optice v přízemí Polikliniky Sever. Zde také lze využít slevový program oční ordinace či voucher na 500 Kč, který obdržíte při hrazeném měření.

U nás dáváme celému procesu výběru brýlí opravdový smysl. Nabízíme vám komplexní německé řešení a technologii ZEISS od A do Z.

Věříme, že s našimi službami a brýlemi budete spokojení.

Tým Centra oční péče a estetiky Dr. Štěpánkové