Oční ordinace

Vážené pacientky a pacienti,
Vítáme Vás na webu oční ordinace Dr. Štěpánkové

Naším cílem je poskytovat lékařské služby odpovídající úrovni 21. století, a proto jsme pro vás během posledních 2 let kompletně zrekonstruovali veškeré prostory oční ordinace a nakoupili ty nejlepší oftalmologické přístroje na trhu dostupné pro privátní sektor.

Diagnostikujeme a léčíme pouze na základně nejnovějších vědeckých poznatků a podle oficiálních světových guidelines. Veškerou zdravotnickou dokumentaci vedeme v elektronické podobě a komunikace on-line je pro nás samozřejmostí.

Zásady naší práce jsou vysoká odbornost, profesionalita a preciznost. Naše ordinace se řadí mezi největší ambulantní poskytovatele specializované oční péče v Českých Budějovicích. Jsme smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven působících v Jihočeském kraji.

Vysoká odbornost, profesionalita, preciznost

Co Vás při
očním vyšetření čeká

Naši pacienti se mohou objednat na oční vyšetření prostřednictvím jednoduchého webového formuláře (upřednostňujeme), či telefonicky.

Když jste u nás

Při prvním kontaktu sestřička aktualizuje vaše osobní údaje v lékařské databázi (adresa, telefon, e-mail).

Následně provede komplexní měření optických parametrů oka.

Poté zjistí váš aktuální visus (jak reálně dobře/špatně vidíte).

Zjištěné a naměřené hodnoty připraví ke zhodnocení Dr. Štěpánkové. Pokud probíhá ještě lékařské vyšetření pacienta objednaného před vámi, vyčkáte chvíli v čekárně.

Odborná konzultace

Následuje odborná konzultace vašich potíží u Dr. Štěpánkové. Často je třeba provést vyšetření i v mydriáze /rozkapání/. Poté nebudete moci cca 3-4 h řídit motorová vozidla.

U některých pacientů (zelený zákal, cukrovka apod.) je nutné provést další speciální vyšetření na základě lékařské indikace.

Vyšetření zorného pole na perimetru.
Vyšetření zorného pole na perimetru
Speciální vyšetření sítnice – OCT (Optical Coherence Tomography)

UPOZORNĚNÍ : Vyšetření na OCT, ač je často nezbytné, NENÍ hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Cena se pohybuje od 700 – 1000 Kč dle rozsahu vyšetření.

Po dokončení vyšetření vám bude doporučen termín další návštěvy, kam vás sestřička rovnou objedná, či se objednáte sami přes náš webový formulář při delším časovém odstupu. 

Věříme, že výše uvedený text vám pomůže si udělat představu, jakým způsobem naše ordinace funguje a co u nás můžete očekávat.

Hezký den přeje

Tým Centra oční péče a estetiky Dr. Štěpánkové

Vážené klientky a klienti, ve dnech 1/7–4/7, 15/7–19/7, 25/7–26/7
a 5/8–16/8 je ordinace uzavřena z důvodu dovolené. Toto uzavření
neplatí pro pacienty objednané na optometrii, perimetry a pondělní ambulance. Děkujeme za pochopení. Tým Centra oční péče a estetiky Poliklinika Sever.

X