Centrum oční péče a estetiky

Vítáme Vás na stránkách českobudějovického Centra oční péče a estetiky.

Celý náš příběh se začal psát v roce 2008, kdy jsme spolu s manželem ukončili naše studia na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a já se rozhodla pro obor oční lékařství. Vždy jsme na cestě životem upřednostňovali těžší cesty před těmi snadnými, a proto jsme se rozhodli začít naše lékařské kariéry a společný život tam, kde nás nikdo neznal a kde jsme neměli žádné rodinné či jiné zázemí, tedy začít od nuly. Chtěli jsme však místo, kde se nejen příjemně žije, ale kde jsou také dobré podmínky pro výchovu dětí. To pro nás splňovalo jen jedno město v ČR – České Budějovice.

Začátky byly samozřejmě těžké. Nemocniční ubytovna, ekonomická realita tehdy začínajících mladých lékařů a časté noční služby, ale věřili jsme, že pokud na sobě budeme stále pracovat, vzdělávat se a budeme pracovití, úspěch se dostaví.

Já osobně jsem se v životě vždy snažila být o krok před ostatními, a tak jsem se začala zajímat o možnosti, jak dále navýšit své odborné vzdělání. Proto jsem ještě před atestací z oftalmologie v ČR úspěšně absolvovala prestižní specializační zkoušku evropské oftalmologické společnosti v Paříži a díky tomu mi byl přidělen titul FEBO. Ex post jsem se dozvěděla, že se mi to podařilo jako 1. oční lékařce z celého Jihočeského kraje a jsem si jista, že jsem byla i inspirací pro své další 2 kolegy z nemocnice v Českých Budějovicích, kteří tuto náročnou zkoušku následně také absolvovali. 

Jak šel čas, uvědomila jsem si, že oční chirurgie, které jsem se do té doby mimo jiné věnovala, a noční služby se dají velmi obtížně skloubit s rodinou a dětmi. Začali jsme proto přemýšlet o vybudování privátního pracoviště, které by poskytovalo komplexní péči o zrak a služby v oblasti estetické medicíny a plastické chirurgie.

Neoddělitelnou součástí komplexní oční péče jsou také služby kvalitní oční optiky. Dlouho jsem uvažovala, jak optiku zakomponovat do našeho konceptu tak, abych se mohla s klidným svědomím podepsat pod kvalitu poskytovaných služeb. Oční lékař v ČR z podstaty věci i vzdělání nerozumí technologii brýlových čoček, výrobě obrub apod. Proto musí své pacienty odkazovat na optometristy či oční optiky. S tímto jsem se však nechtěla smířit, a tak jsem během své „mateřské“ kariéry obor „oční optik“ ještě dostudovala.

MUDr. Kim Štěpánková, FEBO, DiS.

Jediná specialistka v oftalmologii i oční optice v ČB

V lednu 2021 tak na Poliklinice Sever v Českých Budějovicích zahájilo provoz naše Centrum oční péče a estetiky. Jsem pyšná na to, že jsme s manželem vytrvali a že se nám z nuly podařilo vše vybudovat v nynější podobě.

Jen pomyslnou třešničkou na dortu bylo navázání spolupráce s erudovaným plastickým chirurgem – MUDr. Tomášem Votrubou, který pro nás externě zajištuje chirurgickou plastiku očních víček u našich klientek a klientů. Výčet námi nabízených služeb je tedy již kompletní.

Věřím, že s našimi službami budete spokojeni, a že se vám naše ordinace, pracoviště optometrie i oční optika budou líbit. Veškeré prostory i designové prvky jsme navrhovali sami s manželem tak, aby prostředí odpovídalo 21. století a zároveň nebylo „lékařsky nudné a sterilní“. Věříme, že se nám to povedlo, resp. snažili jsme se pro to udělat vše.

S úctou

MUDr. Kim Štěpánková, FEBO, DiS.

Vážené klientky a klienti, ve dnech 1/7–4/7, 15/7–19/7, 25/7–26/7
a 5/8–16/8 je ordinace uzavřena z důvodu dovolené. Toto uzavření
neplatí pro pacienty objednané na optometrii, perimetry a pondělní ambulance. Děkujeme za pochopení. Tým Centra oční péče a estetiky Poliklinika Sever.

X